מה ההבדל בין קידום אתרים ממומן לאורגני

כאשר חושבים על קידום אתרים, שתי המושגים שיעלו מייד לראשונו הן קידום אתרים ממומן וקידום אתרים אורגני.

לכל אחת מן הדרכים הללו יש יתרונות וחסרונות, אולם למרות בעבור רובכם קיימת עדיפות לשימוש באופן קידום מסוים על פני אחר.

במאמר הבא אצביע על היתרונות והחסרונות של כל שיטה, כך שלאחר קריאתו תדעו מה עליכם לעשות בנושא.

קידום אתרים ממומן

מדובר בקידום אתרים לעמוד הראשון של תוצאות מנוע החיפוש על ידי תשלום לחברה המפעילה את המנוע. כאשר מבצעים קידום ממומן לאתר מסוים, הוא יופיע באופן מיידי בעבור תוצאות החיפוש של מילות המפתח הרלוונטיות. התשלום יהיה בעבור כל קליק על הקישור של האתר שלכם.

כאמור, הקידום הממומן מספק תוצאות מיידיות, אך הוא לא המשתלם ביותר מבחינה כלכלית, מכיוון שתצטרכו לשלם באופן שוטף על מנת להופיע בתוצאות החיפוש.

אף על פי שקידום ממומן נשמע קורץ ומבטיח, לא תמיד מומלץ לעשות בו שימוש היות והתשלום פר קליק עלול להעלים את הכדאיות. במקרים רבים של מילות מפתח עם תחרות רבה, על מנת לקדם את האתר באופן ממומן יהיה עליכם לשלם כסף רב בעבור כל קליק. התשלום הזה לא יועיל ברוב המקרים, מלבד חשיפת שם האתר שלכם לקהל הרחב.

כך שהקידום הזה מומלץ בעיקרו בעבור שלושה סוגיות. הראשונה היא כאשר בראשותכם אתר בנישה לא מרכזית, כך שהצלחתם למצוא יחס פרסום המרה משתלם וכדאי. לצד זאת, אנשי מקצוע יוכלו להשיג יחס פרסום המרה משתלם גם בעבור הנישות התחרותיות יותר, אך הדבר כלל אינו פשוט והוא מומלץ לאלו מכם עם האמצעים הכספיים הגדולים יותר.

השימוש המומלץ האחרון בקידום אתרים ממומן יהיה כאשר יש ברשתוכם אתר חדש, ותרצו להכניס אותו למודעות של הקהל בשוק. הקידום הממומן אולי לא יניב יחס פרסום המרה משתלם במיוחד אך החשיפה הגבוהה שהוא מאפשר לנו תוך זמן קצר יכול לעזור לבנות את המוניטין לעסק בהשקעה די סבירה וללא מאמץ רב.

קידום אתרים אורגני

מדובר בקידום האתרים המסורתי. קידום אתרים אורגני דורש זמן רב בדרך כלל על מנת להגיע לתוצאות בעלות משמעות. כלומר, על מנת שתוכלו להופיע בעמוד הראשון של תוצאות החיפוש תצטרכו לחכות מספר חודשים בממוצע.

כאשר אנו מדברים על הזמן הרב שלוקח עד שמקבלים תוצאות משמעותיות מקידום האתרים האורגני, יש לציין שהדבר אינו מדויק. הזמן של קידום האתר שלכם עד העמוד הראשון תלוי בראשון ובראשונה בתחרותיות של מילת המפתח עליה אתם מתחרים, ושנית הדבר תלוי בחברת קידום האתרים בה אתם נעזרים.

לאחר שתגיעו לתוצאות החיפוש הראשונות לא תצטרכו לשלם בעבור כל קליק, אלא פשוט להמשיך לקדם את האתר אורגנית בעצמכם או על ידי תשלום לחברה.

אם תחליטו לשלם לחברה בעבור קידום האתר שלכם, יהיה עליכם לשלם בכל חודש על מנת שהיא תפעל לכך שהאתר שלכם יגיע וישאר בתוצאות הראשונות בעבור הביטוי שלכם. אולם אם יש לכם זמן פנוי ותחליטו לקדם את האתר בעצמכם, דעו לכם שהדבר דורש למידה אודות הנושא קודם לכן.

תוכלו לקרוא באיטרנט על הדרכים הנפוצות והתקינות לבניית לינקים לאתר שלכם, כך שתבינו לעומק על מה מדובר. לאחר מכן תוכלו לקדם את האתר שלכם מבלי לשלם לאף חברה.

אף על פי שניתן לחסוך כסף על ידי קידום האתר בעצמכם, דעו לכם שברוב המקרים הדבר יהיה כרוך בהשקעה של זמן רב וזה לא מתאים לרוב האנשים.