אחסון אתרים: כך תעשו זאת נכון

מה הוא אחסון אתרים


בניית אתר אינטרנט פעיל ודינאמי מחייבת שימוש בשירותי אחסון אתרים. אם יש לכם אתר אינטרנט המייצג את העסק שלכם ואתם רוצים שהאתר יצליח, חשוב למצוא עבורו מקום אחסון המתאים לו. בדיוק כמו אתר פיזי הזקוק למרחב להתקיים בו, כך גם אתר אינטרנט זקוק ל"מרחב" אינטרנטי בו יוכל להיות מאוחסן. שירותי אחסון אתרים מוענקים על ידי חברות המתמקצעות בתחום.
חברת אחסון אתרים למעשה משכירה שירותים של אחסון אתרים ובכך מאפשרת לגולשים של לקוחותיה ליהנות מאיכות גלישה גבוהה, נוחה, פשוטה וזמינה. כיום, השרתים מתחלקים בין מספר לקוחות, דבר המאפשר גלישה קולחת ונטולת הפרעות מחד ותשלום מופחת על השירות מאידך. החיבור לשרת הינו מיידי וניתן לגלוש באינטרנט מיד לאחר ההתחברות לספקית.בחירה חכמה של חבילת שירות


שירותי אחסון האתרים התפתחו באופן משמעותי בשנים האחרונות ותודות לכך יכול כל לקוח ליהנות מחבילת אחסון ייחודית לו ולצרכיו. לפיכך, טרם בחירת השירות שתקבלו, חשוב ביותר לוודא כי חבילת האחסון המוצעת לכם אכן מתאימה לדרישות הטכניות של האתר. גודלו של האתר הוא זה שיכתיב את הדרישות הטכניות לבחירת חבילת האחסון האידיאלית עבורכם. חבילת האחסון צריכה להיות מתאימה לנפח האחסון ונפח התעבורה הנדרשים, בהיקף חשבונות הדואר האלקטרוני שיש לפתוח, באופציות פיתוח עתידיות לאתר, מערכת ההפעלה באמצעותה נבנה האתר ועוד.
 


הקריטריונים המשפיעים על בחירת חברת אחסון אתרים


מספר הקבצים המועלים לשרת
כדי לאחסן אתר אינטרנט יש צורך להקצות לו נפח מסוים. הנפח הוא נגזרת של כמות הקבצים אשר יועלו אל השרת. לאתר קטן תוכלו להעלות מספר קטן של קבצים ותזדקקו ללא יותר מג'יגה אחד לאחסון. לעומת זאת, אתר גדול לא יסתפק ספחות משני ג'יגה. כם אתם מתכוונים להעלות לאתר האינטרנט שלכם גם סרטוני וידאו ותמונות, תתכוננו לנפח ממש גדול.
נפח תעבורת המידע היומית
נפח האחסון הינו גם תוצאה של היקף המידע אותו תעבירו מהשרת אל המחשבים שלכם כשהמינימום הוא עשרה ג'יגה בייט לפחות. חברות ואתרים גדולים משתמשים בנפח תעבורה שאין לו הגבלה בשל כמויות עצומות של מידע בו נעשה שימוש ברמה היומיומית.


סוג מערכת ההפעלה
כיום ישנן שתי מערכות הפעלה מרכזיות המאפשרות שירותי אחסון. אלו הן WINDOWS ו- LINUX. לכל אחת ממערכות הפעלה יתרונות וחסרונות משלה. LINUX, למשל, הינה מערכת הפעלה זולה יותר אולם בעידן בו רוב האתרים מבוססים על טכנולוגיה של מייקרוסופט, רק מעט אתרים יכולים ליהנות מאחסון זה.


מספר חשבונות הדואר האלקטרוני
מספר חשבונות הדואר האלקטרוני בהן עסק משתמש הינם גורם משמעותי מאחר וכל תיבת דואר מצריכה דומיין ייחודי משלה. כאשר מדובר באתר אינטרנט גדול, החשיבות עולה פי כמה מאחר ומספר העובדים גדול יותר. כאשר מדובר במספר תיבות דואר גדול במיוחד ניתן לבחור חבילת אחסון המשמשת אך ורק לפתיחת מיילים.


פיתוח האתר בעתיד
במידה ואתם שוקלים לפתח את אתר האינטרנט שלכם בעתיד, יהיה צורך גם בהגדלת נפח החבילה. במקרים אלו יש להודיע על כך לחברת האחסון מראש.
איכות התמיכה הטכנית
תקריות לא נעימות מתרחשות בכל מקום עבודה, החכמה היא לדעת כיצד להתנהל כאשר הן מתרחשות. חברות המספקות שירותי תמיכה טכנית יעילה, מקצועית וזריזה יהיו יעילות הרבה יותר ויסייעו לחזור לתפקוד מלא של החברה.
עלויות


המחיר לא תמיד מעיד על איכות השירות, אבל גם הוא מהווה פרמטר משמעותי בבחירת חברת אחסון אתרים. הודות לתחרות אשר הלכה והתגברה עם השנים, הצטמצמו הפערים בין החברות השונות המציעות שירותי אחסון אתרים בארץ ובחו"ל וכיום המחירים כמעט זהים לחלוטין. יחד עם זאת, שירותי החברות הישראליות יעילים יותר כי מדובר בשרתים הממוקמים בקרבה גדולה יחסית, דבר המשפר משמעותית את איכות השירות. חשוב להימנע מקבלת שירותים הניתנים על ידי חברות זולות במיוחד מאחר ואלו נעזרות בשרתים חיצוניים ולא איכותיים.
חשוב לערוך השוואה כללית בין חברות האחסון השונות, לקבל הצעות מחיר מכל אחת ולבקש המלצות ממכרים וקולגות. בחירת חברת אחסון מקצועית תשמור על שביעות רצונכם למשך זמן רב ותבטיח פעילות תקינה ושוטפת של אתר האינטרנט.